حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی:

شهید سلیمانی و علامه مصباح در حوزه‌های خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی الگو هستند

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم بر خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن سازی تاکید دارند و شهید سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در این سه حوزه الگو هستند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در  ویژه‌ برنامه «سرو ماندگار» که با شعار «علم در امتداد قلم» به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامیداشت اولین سالگرد ارتحال علامه محمدتقی مصباح یزدی در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم بر خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن سازی تاکید دارند و شهید سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی در این سه حوزه الگو هستند.

وی ادامه داد: خودسازی در شهید سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی به گونه ای اتفاق افتاده که منیتی در آن‌ها وجود ندارد و هر دو تلاش بر جامعه‌پردازی دارند.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها بحث وحدت حوزه و دانشگاه از مهم‌ترین دغدغه‌های آیت‌الله مصباح یزدی دانست و افزود: روشنگری‌های علامه مصباح در مناظرات مختلف نشان دهنده این است که چقدر مدافع مبانی و حریم دین بود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شهید سلیمانی نیز همین مسیر را در دفاع از نظام، انقلاب اسلامی و ولایت طی کرده است.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی در برقراری امنیت در کشور در مواقع بحرانی در هر صحنه‌ای از کشور که دچار ناامنی می‌شد،حضور پیدا می‌کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی افزود: آیت الله مصباح یزدی به دنبال آن بود که تحکیم مبانی علمی کشور را مبتنی بر تمدن اسلامی رقم بزند برای همین هم موسسات علمی و توسعه جریان‌های معرفتی در فضا‌های دانشگاهی و ... را ایجاد کرد.

وی یادآور شد: شهید سلیمانی نیز از لحاظ زیرساختی برای تحکیم مبانی کشور و آماده شدن برای ورود به تمدن نوین اسلامی تلاش کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی: سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح یزدی، سرداران علم و جهاد، در حرکت و مسیر یکسان بودند.

کلمات کلیدی