حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفیعی:

شهدای هویزه بدریون شهیدان دفاع مقدس هستند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان از شهدای مظلوم هویزه به‌عنوان بدریون شهیدان دفاع مقدس نام برد و گفت: شهدای هویزه از پیشگامان شهدای هشت سال جنگ تحمیلی به شمار می‌روند.
 
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، حجت الاسلام‌والمسلمین سیدمحسن شفیعی پنج‌شنبه در آیین بزرگداشت شهدای هویزه با بیان اینکه شهدای بدر در صدر اسلام یک شاخص هستند، افزود: این افراد کسانی بودند که در بدر و در دوران غربت اسلام و هجوم دشمن همراه پیامبر بودند که به عنوان بدریون شناخته می‌شوند.
 
وی گفت: شهدای ۱۶ دی سال ۱۳۵۹ هویزه نیز بدریون شهدای دفاع مقدس می‌باشند؛ شهدایی که طلیعه‌دار رزمندگانی هستند که در برابر هجوم دشمن ایستادند.
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان اظهار داشت: از ویژگی‌های شهدای هویزه این است که منظومه‌ی شهدای ایران اسلامی می‌باشند چرا که از همه نقاط کشور در بین شهدای هویزه شهید وجود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه سیدشهدای هویزه سیدحسین علم الهدی است، افزود: این شهید والا‌مقام چهره‌ی تابناکی است و آنچه که در مورد وی گفته شده در مقابل آنچه از وی ناگفته‌ مانده بسیار ناچیز است.
 
حجت الاسلام و المسلمین شفیعی اظهار داشت: هر سال در این مراسم  تجدید عهدی با شهدای هویزه می‌شود که تشنه و غریبانه به دست دشمن به شهادت رسیدند و امروز نماد سربلندی و ایستادگی در مقابل نظام سلطه هستند.
 

 

کلمات کلیدی