حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین مصطفی‌ رستمی در پیامی:

درگذشت عالم ذوفنون و اندیشمند جلیل‌القدر حضرت علامه حسن‌زاده آملی(قدس سرّه) را تسلیت گفت

حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین مصطفی‌ رستمی در پیامی درگذشت عالم ذوفنون و اندیشمند جلیل‌القدر و روشن ضمیر، حضرت علامه حسن‌زاده آملی(قدس سرّه) را تسلیت گفت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین مصطفی‌ رستمی در پیامی درگذشت عالم ذوفنون و اندیشمند جلیل‌القدر و روشن ضمیر، حضرت علامه حسن‌زاده آملی(قدس سرّه) را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

انا للّه و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم ذوفنون و اندیشمند جلیل‌القدر و روشن ضمیر، حضرت علامه حسن‌زاده آملی(قدس سرّه) موجب تألم و تاثر خاطر اینجانب شد.

این دانشمند گرانقدر و عارف زاهد، تمام عمر گرانبهای خود را صرف تحصیل، تعلیم و تألیف در شاخه‌های مختلف علمی از علوم اسلامی، فلسفی و انسانی تا علوم ریاضی و نجوم کرد؛ این تلاش‌های مستمر در عرصه علمی از ایشان چهره‌ای جامع الابعاد در عرصه علمی به جای گذاشت.

مرحوم علامه حسن‌زاده آملی (قدس سرّه) توأمان با فعالیت علمی دست از مبارزه در میدان سیاسی و اثرگذاری‌های اجتماعی و فرهنگی برنداشت؛ حمایت‌های بی‎بدیل ایشان از رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و حضور در کنار رزمندگان اسلام در طول دوران 8 سال دفاع مقدس، مبیّن این تلاش‌‌ها است. با مرور و تدقیق در ابعاد شخصیتی ایشان، سخنرانی‌ها، خاطرات و همچنین تألیفات و تصحیحات علمی، ادبی و فرهنگی آن عالم عارف می‌توان از مرحوم علامه حسن‌زاده آملی، به عنوان الگویی برای دانشجویان، طلاب و روحانیون نام برد که چگونه علوم فراگیری شده را در خدمت به جامعه اسلامی به کار بگیرند؛ مرور این ویژگی‌های زندگی مرحوم علامه حسن‌زاده آملی (قدس سرّه) موجب شده تا به یقین بگوییم، درگذشت ایشان خسرانی جبران ناپذیر برای دنیای اسلام و کشور عزیزمان خواهد بود.

اینجاب درگذشت مرحوم علامه حسن‌زاده آملی (رضوان الله علیه) را به خدمت حضرت صاحب الزمان (اروحنا فداه)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مردم عزیز ایران، دانشجویان و دانشگاهیان، طلاب و روحانیون و همچنین تمام شاگردان و دوست‌داران آن عالم ربانی تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر جزیل و برای ایشان علو درجات را خواستارم.

کلمات کلیدی