شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلي > دفتر فرهنگی نهاد 
صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت‌های غیر دولتی بیشتر بهره‌مند شود
شهدای مدافع حرم جانِ خودشان توانستند قبر حضرت اباعبدالله را حفظ کنند.
راهپیمایی اربعین اسلام را از تحریف نجات داده است
دشمن می‌خواهد باور قلبی ما به اسلام را بگیرد
سخنان رهبر انقلاب درباره شفافیت مسئولین با مردم و عدم پنهان‌کاری
مراحل مجوز خروج از کشور جهت زیارت اربعین
اربعین حسینی عامل پیوند دل‌های شیعیان حسینی عراق و ملت بزرگ ایران است
تبيين‌های تشكل‌های دانشجويی عالمانه باشد نه احساسی
مهمترین کار دشمن تصویر سازی غلط علیه جمهوری اسلامی است+متن
نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی دفاع می‌کند/انتقاد دانشجو نسبت به عملکرد آن مسئول اشرافی ناکارآمد و طلبکار است
یکی از پرافتخارترین عرصه‌های علم و فناوری در کشور مجموعه‌های فعال در حوزه‌ی فناوری نانو است
فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت
«دین» مهم‌ترین رقیب نظام سلطه است
دشمن به‌دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه است
جلسه دو ساعت و نیمه سران قوا با رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی کشور
دفاعیات وزیر خارجه از CFT نشان داد این طرح سودی برای کشور ندارد
اعتراض جوانان به مشکلات از روی آرمان‌خواهی و عشق به انقلاب است
تربیت نسل متخصص و مدیر آینده را از دانشگاه انتظار داریم
نهاد نماینده تفکر دینی و اعتقادی رهبری در دانشگاه‌ها است
امسال برای ثبت نام اربعین دانشجویان، تفاوت‌هایی با گذشته ایجاد شده است.
شوراهای استانی باید قرارگاه‌های فرهنگی نهاد در هر استان باشند
اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا
اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا
این شجاعت است؟
استاد دانشگاه معارف باید استاد تراز حوزه معارف باشد
شرایط دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر مشمول
مراسم یاد بود شهید امید حسینی با حضور خانواده معظم شهید
مراسم بزرگداشت شهید پور جلو از شهدای حمله تروریستی اهواز
رسانه ها و نیروهای مسلح دو برگ پرافتخار در حادثه تروریستی اهواز
سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین شفیعی درجمع دانشجویان
اخبار > راهپیمایی اربعین اسلام را از تحریف نجات داده است
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

راهپیمایی اربعین اسلام را از تحریف نجات داده است

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: در روز تسخیر لانه جاسوسی عده‌ای این کار را غیرقانونی دانستند و همچنان هم می‌دانند، اما هیچ اشاره‌ای به سبقه جاسوسی و استکباری آمریکا نمی‌کنند.

وی با یادآوری تبعید امام خمینی(ره) در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ به ترکیه عنوان داشت: امام خمینی(ره) به دلیل اعتراض به حق کاپیتولاسیون به ترکیه تبعید شدند، اما در این مدت از مبارزه علیه نظام سلطه دست برنداشتند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه گفت: استکبار جهانی به خودش حق می‌دهد در هر جایی که منافعش اقتضا می‌کند حضور داشته باشد و هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای خودش در مناطق مختلف پایگاه‌های نظامی ایجاد کند، اما وقتی ایران می‌خواهد با داعش و سایر تروریست‌ها مقابله کند، می‌گویند که ایران دارد در امور داخلی کشورها دخالت می‌کند.

وی از انقلاب اسلامی به‌عنوان یک «نه» به نظام سلطه نام برد و افزود: این انقلاب در زمانی رخ داد که بزرگ‌ترین خریدار اسلحله اجازه استفاده از آن‌ را بدون اذن آمریکا نداشت و همین کار را امروز عربستان انجام می‌دهد، از این رو انقلاب اسلامی پاسخی به نظام سلطه بود و آمریکا زخم‌خورده این نظام است و تا زمانی‌که ناامیدش نکنیم این چنگ و دندان نشان دادن‌ها ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: دانشگاه‌‌هایی که زمانی برای خدمت به غرب تأسیس شده بودند در انقلاب و نظام اسلامی به کانون تولید مبارز و مجاهد در مقابله با استکبار و نظام سلطه تبدیل شدند.

وی دانشگاه‌ها را رقم‌زننده روز ۱۳ آبان خواند و اظهار داشت: این تفکر همان تفکر اسلام انقلابی که امام راحل پرچم‌دار آن بودند، است و روزبه‌روز پرتو این تفکر جهان را در بر گرفت.رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه اسلام هم ظالم و هم ظلم‌پذیر را مواخذه می‌کند، گفت: این اسلام همان اسلامی است که امام حسین(ع) آن‌را معرفی کرد و نسل جوان ما امروز با این اسلام عجین شده است و مسیر راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی، بیان‌کننده این واقعیت است و همچنین مسیر جریان داشتن این اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با بیان اینکه اربعین اسلام را از تحریف نجات داده است گفت: این راهپیمایی اجازه نداد که دشمن چهره اسلام را به‌عنوان یک دین ساکت و منزوی به نمایش گذارد.

وی با اشاره به این موضوع که ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن و هر تحولی که در انسان‌های مؤمن رخ داده، ناشی از حماسه حسینی است، گفت: پیام اربعین همان پیام عاشوراست و پیام عاشورا، نفی ظلم و ستم است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه ظلم‌‍‌ناپذیری هزینه دارد، تصریح کرد: امام حسین(ع) برای ظلم‌ناپذیری هزینه داد و هر کسی‌ که حسینی است، آماده این هزینه‌ دادن‌ها هستند.

وی اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی کشورمان مقتدر است و ۴۰ سال است که آمریکا دارد اصرار می‌کند که این انقلاب باید از بین برود و آرزوهایی که امروزه به زبان می‌آورند برای بار اول نیست بلکه ده‌ها بار به زبان آورده‌اند و هربار شکست خورده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با بیان اینکه دانشگاه در این مسیر نورانی حرکت می‌کند افزود: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که دانشگاه‌های کشور مملو از جوانان دل‌بسته اسلام و انقلاب هستند و جریان دانشجویان مسلمان، جریان قوی و پُرشتابی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: امروز حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان و ارتباطات عالی جریان‌های جوان و دانشجو با روحانیت آگاه و فرهیخته حاضر در دانشگاه‌ها را داریم که باعث شده تا مجموعه دانشگاه‌ها بر فضای معنوی کشور تأثیرگذار باشند و این افتخاری است که به برکت انقلاب اسلامی به‌دست آورده‌ایم.


١٣:٠١ - شنبه ٥ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٥٤٤٠١٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٣خروج
محتويات مرتبط
امیرالمومنین علیه السلام : یا طالِبَ العِلْمِ إنَّ لِلْعالِمِ ثَلاثَ عَلاماتٍ, العِلْمُ وَ الحِلْمُ وَ الصَّمْتُ : ای جویندۀ دانش! برای دانشمند سه نشانه است: دانش ، بردباری و سکوت.( غررالحكم و دررالكلم، صفحه 358)