يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨
صفحه اصلي > آرشیو 
صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت‌های غیر دولتی بیشتر بهره‌مند شود
شهدای مدافع حرم جانِ خودشان توانستند قبر حضرت اباعبدالله را حفظ کنند.
راهپیمایی اربعین اسلام را از تحریف نجات داده است
دشمن می‌خواهد باور قلبی ما به اسلام را بگیرد
سخنان رهبر انقلاب درباره شفافیت مسئولین با مردم و عدم پنهان‌کاری
مراحل مجوز خروج از کشور جهت زیارت اربعین
اربعین حسینی عامل پیوند دل‌های شیعیان حسینی عراق و ملت بزرگ ایران است
تبيين‌های تشكل‌های دانشجويی عالمانه باشد نه احساسی
مهمترین کار دشمن تصویر سازی غلط علیه جمهوری اسلامی است+متن
نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی دفاع می‌کند/انتقاد دانشجو نسبت به عملکرد آن مسئول اشرافی ناکارآمد و طلبکار است
یکی از پرافتخارترین عرصه‌های علم و فناوری در کشور مجموعه‌های فعال در حوزه‌ی فناوری نانو است
فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت
«دین» مهم‌ترین رقیب نظام سلطه است
دشمن به‌دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه است
جلسه دو ساعت و نیمه سران قوا با رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی کشور
دفاعیات وزیر خارجه از CFT نشان داد این طرح سودی برای کشور ندارد
اعتراض جوانان به مشکلات از روی آرمان‌خواهی و عشق به انقلاب است
تربیت نسل متخصص و مدیر آینده را از دانشگاه انتظار داریم
نهاد نماینده تفکر دینی و اعتقادی رهبری در دانشگاه‌ها است
امسال برای ثبت نام اربعین دانشجویان، تفاوت‌هایی با گذشته ایجاد شده است.
شوراهای استانی باید قرارگاه‌های فرهنگی نهاد در هر استان باشند
اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا
اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا
این شجاعت است؟
استاد دانشگاه معارف باید استاد تراز حوزه معارف باشد
شرایط دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر مشمول
مراسم یاد بود شهید امید حسینی با حضور خانواده معظم شهید
مراسم بزرگداشت شهید پور جلو از شهدای حمله تروریستی اهواز
رسانه ها و نیروهای مسلح دو برگ پرافتخار در حادثه تروریستی اهواز
سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین شفیعی درجمع دانشجویان
اخبار > سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین شفیعی درجمع دانشجویان
 


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت شهادت حضرت زهرای صدیقه سلام الله علیها

سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین شفیعی درجمع دانشجویان


حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی در مراسم ایام فاطمیه در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به شهدای دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم، گفت: با خواندن و شنیدن بزرگی‌های شهدا،گاهی احساس می شود که آن شهید انسانی با عمر 70 یا 80 ساله بوده است؛ چرا مظروفی که در ظرف ما قرار می‌گیرد محدود است اما مظروفی که در ظرف یک شهید یا عارف قرار می‌گیرد گسترده می‌باشد؟
وی ادامه داد: مفهوم اتصال به سرچشمه در این مظروف و ظرف‌ها مشخص می‌شود و برخی‌ها به دلیل عدم حضور در این حریم، از توان دریافت این مفاهیم عاجز هستند؛ کسی که شهید دفاع مقدس را کشته جنگ و شهید راه پیروزی انقلاب اسلامی را کشته‌گان انقلاب 57 عنوان می‌کند برای رسیدن به این مفهوم راه طولانی در پیش دارد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تأکید کرد: بین کشته و مرده در برابر شهید تفاوت ماه من و ماه گردون و تفاوت از زمین تا آسمان است؛ بیان کلمه شهید بار معنایی به دنبال خود دارد که این بار در ذیل واژه کشته و مرده قابل فهم نیست.
حجت الاسلام شفیعی با اشاره به آیه قرآنی «وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْواتٌ بَلْ أَحْياءٌ وَ لكِنْ لا تَشْعُرُونَ‌» عنوان کرد: در دوران کنونی نیز کسانی چه با عنوان استاد دانشگاه یا عالم حوزه هستند اما دست آنها به مفهوم بلند شهادت نرسیده نیز وجود دارد و فرق بین شهید و مرده را تشخیص نداده‌اند.
وی با بیان این‌که با جابجایی بین کلمات بار معنایی آنها عوض می‌شود، ادامه داد: میان عبارت «جنگ ایران و عراق» با «جنگ تحمیلی» تفاوت بسیار است و داستان ما، داستان جنگ تحمیلی به نیابت از نظام سلطه و ایستادگی و دفاع مقدس هشت ساله تمام قامت یک ملت است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به این‌که وقتی از عبارت جنگ ایران و عراق استفاده شد شهید فهمیده به عنوان کشته این جنگ عنوان می‌شود، افزود: آیا این تقریر بی طرفانه از یک رویداد تاریخی است؟ کسی که می‌گوید من بی طرف هستم واقعیت را نباید دگرگون کند؛ روایت‌گری بی‌طرفانه، بیان درست واقعیت و صحنه است.
وی گفت: دبیرکل سازمان ملل متحد رسما از آغاز جنگ تحمیلی توسط صدام اشاره کرد و این سند در نهادهای حقوقی و بین المللی ثبت شده است؛ ایستادگی هشت ساله ملت را با واژه دفاع مقدس عنوان ندادن و آن را با تعبیر جنگ ایران و عراق یاد کردن نه تنها بی‌طرفی نیست بلکه بی‌انصافی و جفا می‌باشد.
حجت الاسلام شفیعی با اشاره به این‌که شهید دفاع مقدس، مدافع حرم و جان‌باخته‌ی در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی، کشته نیست، خاطرنشان کرد: برخی‌ها در این مسیر به دنبال چه چیزی هستند؟ قرار دادن دوره پهلوی موازی با دوران رهبری امام که شرق و غرب در برابر او تعظیم کردند با بی طرفی منافات دارد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان اظهار داشت: وقتی در صحنه و میدان دو خاکریز قرار دارد باید در پشت یکی از آنها باشیم و حد وسطی وجود ندارد، در هماوردی دو لشکر و سپاه حق و باطل باید در یکی از این دو قرار داشت.
وی با بیان این‌که حضرت زهرا(س) متفاوت است و اگر ما انکار تفاوت کردیم بیطرف نیستیم چراکه تفاوت وجود دارد، گفت: در عرصه جنگ حق و باطل نمی‌توان بی طرف بود؛ خروجی معارف فاطمی با سن محدود حضرت زهرا(س) امری عادی نیست و به همین دلیل میان این بانوی بزرگ جهان با همه بانوان دیگر تفاوت وجود دارد.
حجت الاسلام شفیعی با اشاره به این‌که در بیان حق سکوت جائز نیست تا چه برسد به وارونگی و جای سفید و سیاه را عوض کردن، اظهار داشت: ایام شهادت حضرت فاطمه(س) یعنی ایام توجه به این‌که اگر حق را نگفتیم حق به مسلخ خواهد رفت و سر او را خواهند برید.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان تأکید کرد: اگر امروز زبان اعتراض بلند نشد و نگفتیم که در دانشگاه شهید چمران و تریبون رسمی آن کسی حق ندارد بگوید که من ضدانقلاب هستم و کسانی که در عرصه‌های دفاع مقدس به زمین افتاده‌اند کشته‌شدگان هستند، در آینده بچه های انقلابی و دانشجویان حزب اللهی را در دانشگاه از صحنه خارج خواهند کرد.
وی عنوان کرد: جابجایی شهید و جلاد و گرفتن ژست روشنفکر مآبی بی طرفی، میدانی است که خریدار ندارد؛ مجلس عزای حضرت زهرا(س) و دفاع فاطمه از ولایت، حجت و سندی است که نباید سکوت کرد..
حجت الاسلام شفیعی گفت: برخی با روشنفکر مآبی، انقلاب اسلامی ایران را محصول تورم در دوران هویدا و آموزگار معرفی کردند آیا این تقریر بی‌طرفانه از انقلاب اسلامی است؟
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به این‌که حضرت زهرا(س) شهیده‌ای است که امروزه دل‌های میلیون‌ها انسان به یاد او می‌تپد، ادامه داد: حضرت زهرا(س) انسانی است که

در برابر نسیان و انکار غدیر از خانه شبانه بیرون می‌آمد؛ حضرت زهرا صرفا برا

Mohammadi, [21.02.18 12:21]
[Forwarded from Mohammadi]
ی حاجت گرفتن و توسل در مشکلات نیست بلکه او نسخه ی با کمالی از انسانی است که باید در جایگاه خلیفه الهی، استقرار پیدا کند.
وی با بیان این‌که سنت‌های الهی و تجربه‌های تاریخی، عجیب هستند، اظهار داشت: انسان‌هایی که در روز دفاع از حق سکوت کنند در هنگام غلبه باطل خود آنها نیز مصون نمی‌مانند؛ در مقام انصاف، حتی همين بي‌طرفی ادعایی را مدیون كسانی هستيد كه 8 سال خون دادند تا به امنيت شما تعرضی صورت نگيرد.
حجت الاسلام شفیعی با اشاره به این‌که در روزگار هجوم و تجاوز دشمن، باید سرود حماسه سرداد و نباید به صبر و همراهی توصیه کرد، بیان کرد: بازخوانی مجموعه شخصیت حضرت زهرا(س) و ابعاد مختلف ایشان، ضرورت امروز و فردای ما است. اگر حضرت زهرا(س) در صحنه اجتماعی موفق و پیروز در خط مقدم است به دلیل موفقیت در صحنه درونی می‌باشد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: امام خمینی(ره) به دلیل بنده و عبدالله بودن و غلبه بر نفس خود توانست در برابر آمریکا و دو ابر قدرت بایستد؛ امروز میدان مبارزه و مقاومت در پیش‌روی ما است.
وی در پایان با بیان این‌که درس حضور اجتماعی حضرت زهرا(س) درس حضور امروز آزادگان عالم است، ادامه داد: ایستادن، به خود متکی بودن و تنها خدا را خدا دیدن، درس امروز آن حضرت می‌باشد.
انتهای پیام/


٠٩:٢٩ - چهارشنبه ٢ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٥٨٤٣    /    تعداد نمایش : ٦٥١خروج
محتويات مرتبط
امیرالمومنین علیه السلام : یا طالِبَ العِلْمِ إنَّ لِلْعالِمِ ثَلاثَ عَلاماتٍ, العِلْمُ وَ الحِلْمُ وَ الصَّمْتُ : ای جویندۀ دانش! برای دانشمند سه نشانه است: دانش ، بردباری و سکوت.( غررالحكم و دررالكلم، صفحه 358)