جمعه ٢٧ دی ١٣٩٨
صفحه اصلي > ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان > عتبات 
صندوق رفاه دانشجویان باید از ظرفیت‌های غیر دولتی بیشتر بهره‌مند شود
شهدای مدافع حرم جانِ خودشان توانستند قبر حضرت اباعبدالله را حفظ کنند.
راهپیمایی اربعین اسلام را از تحریف نجات داده است
دشمن می‌خواهد باور قلبی ما به اسلام را بگیرد
سخنان رهبر انقلاب درباره شفافیت مسئولین با مردم و عدم پنهان‌کاری
مراحل مجوز خروج از کشور جهت زیارت اربعین
اربعین حسینی عامل پیوند دل‌های شیعیان حسینی عراق و ملت بزرگ ایران است
تبيين‌های تشكل‌های دانشجويی عالمانه باشد نه احساسی
مهمترین کار دشمن تصویر سازی غلط علیه جمهوری اسلامی است+متن
نهاد رهبری از جوانان مومن انقلابی دفاع می‌کند/انتقاد دانشجو نسبت به عملکرد آن مسئول اشرافی ناکارآمد و طلبکار است
یکی از پرافتخارترین عرصه‌های علم و فناوری در کشور مجموعه‌های فعال در حوزه‌ی فناوری نانو است
فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت
«دین» مهم‌ترین رقیب نظام سلطه است
دشمن به‌دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه است
جلسه دو ساعت و نیمه سران قوا با رهبر انقلاب درباره مسائل اقتصادی کشور
دفاعیات وزیر خارجه از CFT نشان داد این طرح سودی برای کشور ندارد
اعتراض جوانان به مشکلات از روی آرمان‌خواهی و عشق به انقلاب است
تربیت نسل متخصص و مدیر آینده را از دانشگاه انتظار داریم
نهاد نماینده تفکر دینی و اعتقادی رهبری در دانشگاه‌ها است
امسال برای ثبت نام اربعین دانشجویان، تفاوت‌هایی با گذشته ایجاد شده است.
شوراهای استانی باید قرارگاه‌های فرهنگی نهاد در هر استان باشند
اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا
اربعین، یک فرصت بزرگ برای انقلابیون دنیا
این شجاعت است؟
استاد دانشگاه معارف باید استاد تراز حوزه معارف باشد
شرایط دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر مشمول
مراسم یاد بود شهید امید حسینی با حضور خانواده معظم شهید
مراسم بزرگداشت شهید پور جلو از شهدای حمله تروریستی اهواز
رسانه ها و نیروهای مسلح دو برگ پرافتخار در حادثه تروریستی اهواز
سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین شفیعی درجمع دانشجویان
اخبار > گزارش جلسه شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان استان خوزستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش جلسه شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان استان خوزستان

جلسه شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 ساعت 15 با حضور مسئول محترم شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان خوزستان، نماینده بعثه مقام معظم رهبری و مدیر سازمان حج زیارت استان خوزستان به همراه تنی چند از کارشناسان این سازمان و جانشین معاونت وظیفه عمومی استان خوزستان برگزار گردید.

این جلسه به منظور تقدیر و تشکر از زحمات اعضای محترم شورا در طول یک دهه گذشته جهت اعزام دانشگاهیان استان خوزستان به سفر معنوی عمره مفرده و زیارت عتبات عالیات، صورت گرفت.

در ابتدای این جلسه مسئول شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان حجتالاسلام والمسلمین آقای شفیعی ضمن خوشامدگویی به مدعوین جلسه در سخنان خود به بیان اهمیت سفر معنوی عتبات عالیات و تأثیر آن بر روحیه و نشاط معنوی دانشجویان پرداخت و با تأکید بر استمرار این همکاری صمیمانه و همدلی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان حج و زیارت و معاونت وظیفه عمومی و سایر نهادها، از اعزام 17 کاروان دانشگاهی در طول سال 1395 و تا اواسط فروردین 1396 خبر داد.

در ادامه حجتالاسلام والمسلمین آقای سیدمصطفی حسن زاده از بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان خوزستان، ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان جلسه و تصدیق و تأکید بر سخنان حجتالاسلام والمسلمین شفیعی، عتبات دانشجویی را عاملی دانستند که تأثیری شگرف بر عمق و روح و روان دانشجو گذاشته و دانشجویان در راه رسیدن به معنویات بیشتر یاری میرساند.

در ادامه آقای ناصر حویزاوی مدیر سازمان حج و زیارت استان خوزستان با ابراز خرسندی از ملاقات چهره به چهره با اعضای شورای هماهنگی، تشکیل چنین جلساتی را در جهت هماهنگی بیشتر و پیشرفت و تسریع امور اعزامهای دانشگاهیان بسیار مفید دانست. ایشان در ادامه از اعزام برخی از کاروانهای مستقل توسط بعضی از دانشجویان و اساتید و دانشگاهها در استان خوزستان خبر داد و با ابراز نگرانی از این موضوع به بیان مخاطرات و مشکلات امنیتی این گونه کاروانها پرداخت.

در ادامه سرگرد آل محمدی جانشین معاونت و مسئول اداره معافیتهای وظیفه عمومی استان با اعلام و استناد به این موضوع اعلام کرد که در سه ماهه منتهی به فروردین 1396 ، 500 تن از دانشجویان استان خوزستان به طور مستقل و با گذاردن وثیقه مبادرت به اخذ مجوز خروج از کشور جهت اعزام به عتبات از این معاونت نمودهاند که در خصوص این موضوع حجتالاسلاموالمسلمین سیدمحسن شفیعی ضمن تصدیق مخاطرات احتمالی اینگونه اعزامهای دانشگاهی از پیگیری این مسئله از طریق رؤسای دانشگاههای استان در آینده نزدیک خبر داد.

پس از آن آقای میرسلیم مدیراجرایی شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان خوزستان به بیان مشکلاتی در خصوص کمبود روحانی کاروانها جهت اعزامهای دانشگاهی اشاره کردند.

وی افزود: با توجه به ملاکها و معیارهایی که مدنظر ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای اعزام روحانی و مدیران کاروانها میباشد، دامنه انتخاب روحانی کاروان در استان را به نحوی محدود میکند که عملاً برای انتخاب روحانی کاروانها ناگزیر از روحانیون غیربومی استفاده میشود. در ادامه حجتالاسلام والمسلمین حسن زاده با قول همکاری برای رفع این مشکل، از جذب روحانیون جوان و بومی برای اعزام کاروانهای عتبات خبر داد و بیان داشت روحانیونی که دارای مجوز تدریس گروه معارف میباشند، میتوانند بدون آزمون کتبی و صرفاً پس از انجام مصاحبه می توانند از دریافت کد تبلیغ کاروان عتبات بهره مند شوند.

در ادامه این جلسه معاون آموزشی سازمان حج و زیارت جناب آقای عبدالامام حویزاوی نیز به بیان مطالبی در خصوص برگزاری دورههای آموزشی ویژه مدیران و روحانیون عمره و عتبات جهت ارتقاء سطح و کیفیت خدمات ارائه شده از جانب سازمان حج و زیارت خبر داد.

در پایان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود توسط مسئول شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان حجتالاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی به اعضای حاضر در شورا، جلسه به پایان رسید.


٠٩:٠٦ - يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢١٦٦٥    /    تعداد نمایش : ١١٧١خروج
محتويات مرتبط
امیرالمومنین علیه السلام : یا طالِبَ العِلْمِ إنَّ لِلْعالِمِ ثَلاثَ عَلاماتٍ, العِلْمُ وَ الحِلْمُ وَ الصَّمْتُ : ای جویندۀ دانش! برای دانشمند سه نشانه است: دانش ، بردباری و سکوت.( غررالحكم و دررالكلم، صفحه 358)